عوامل کلیدی در طراحی کاتالوگ دیجیتال برای فروش بیشتر

تاثیر طراحی کاتالوگ دیجیتال بر فروش بیشتر

چگونه به کمک دیزاین بهتر رفتار مشتریان تاثیر بگذاریم؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید کاتالوگ‌های چاپی خود را به کاتالوگ دیجیتالی تغییر بدهید، یک گام بزرگ برای کسب و کار خود برداشته‌اید. در همین راستا یکی از موارد کلیدی که باید به آن توجه کنید. ایجاد یک هویت بصری و طراحی کاتالوگ جذاب برای نمایش محصولات یا خدمات‌تان است. این رویکرد می‌تواند تعیین کند که آیا مخاطبان کاتالوگ دیجیتالی شما را کامل می‌بینند و فرآیند خرید را آغاز می‌کنند و یا به سرعت از آن خارج می‌شوند؟ خوشبختانه، راه‌ها و امکانات زیادی در پلتفرم لنوس برای دیزاین کاتالوگ وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از آنها PDF های آفلاین و غیرتعاملی خود را به کاتالوگ‌های دیجیتالی جذاب تبدیل کرده و امکانات فروش خود را افزایش دهید.

در ادامه چند راهکار کاربردی برای دیزاین کاتالوگ‌ دیجیتالی ارائه شده.

۱- از فضای خنثی در طراحی کاتالوگ دیجیتالی خود استفاده کنید

فضای سفید اغلب به عنوان فضای خنثی شناخته می‌شود. نکته مهم در مورد استفاده از فضای خنثی این است که باعث می‌شود صفحات متعادل و خوانا به نظر برسند. این ویژگی در کاتالوگ‌های دیجیتالی نیز مهم است. زیرا نشستن در مقابل صفحه کامپیوتر بسیار خسته کننده تر از ورق زدن بروشور چاپ شده است.

اما، یک مزیت بزرگ دیجیتالی شدن این است که ایجاد صفحات اضافی دیجیتالی برای شما هزینه اضافی ندارد. بنابراین دلیلی ندارید که محصولات خود را در صفحات بیشتر پخش نکنید. پس به معنای واقعی از فضای خنثی استفاده کنید. حتی اگر فقط یک عکس و مقداری متن در دسترس داشته باشید، باز هم می‌توانید با استفاده از فضای سفید یک طرح‌ و صفحه بندی فوق‌العاده جذاب ایجاد کنید. در زیر می توانید ببینید که چگونه شرکت مپنا  از فضای سفید برای جذب کاربر استفاده کرده است.

۲- در طراحی کاتالوگ دیجیتالی از تصاویر واضح، باکیفیت و جذاب استفاده کنید

وقتی صحبت از کاتالوگ های دیجیتالی می‌شود، جلب توجه سریع کاربر بسیار مهم است. شما می‌توانید این کار را به روش‌های مختلف انجام دهید، اما یکی از بهترین راه‌ها استفاده از تصاویر جذاب است. از آنجایی که خریدار نمی‌تواند محصول را لمس کند و حس و حال آن را ببیند، تصاویر محصول کلید فروش آنلاین با استفاده از کاتالوگ‌های دیجیتالی ساخته شده در پلتفرم لنوس هستند.

از محصولات خود عکس‌های واضح و با کیفیت ارائه دهید. اگر می‌خواهید مشتریان و کاربران را در کاتالوگ یا وب سایت خود بیشتر نگه دارید، بعد از دیزاین کاتالوگ، استفاده از عکس‌های جذاب یک اولویت مهم است. در واقع یکی از مهمترین بخش‌های مهم هر صفحه از کاتالوگ دیجیتالی، تصویر محصول است. به خصوص از آنجا که تصاویر واضح و با کیفیت از محصول می‌تواند نرخ تبدیل فروش اینترنتی شما را تا ۳۰٪ افزایش دهد. مطمئن شوید که تصاویر و عکس‌های شما بزرگ و با وضوح بالا هستند و ویژگی‌های کلیدی محصولات شما را برجسته کرده و آنها را به صورت گویا ارائه میدهند.

مبلمان اداری دنیته اهمیت این موضوع را در کاتالوگ دیجیتالی خود به وضوح نشان می‌دهد.

در پلتفرم لنوس امکان مشاهده تصاویر بیشتر از یک محصول وجود دارد. به این صورت که شما در طراحی تنها یک عکس از محصول در صفحه قرار می‌دهید. کاربر با کلیک یا تاچ روی آن، امکان مشاهده تصاویر بیشتر را خواهد داشت. با فعال کردن این امکان، یک اسلایدر محصول را در رنگ های مختلف و از زوایای بیشتری نشان میدهد. به این صورت صفحات شما شلوغ و پر عکس نخواهند شد. این باعث می‌شود، محصول واقعی به نظر برسد و دیدن گزینه‌های مختلف را آسان تر می‌کند. یک ویژگی ارزشمند برای خریداران و مشتریان.

نمایش محصولات منطبق در کنار هم

یک تاکتیک هوشمندانه برای فروش متقابل، نشان دادن محصولات مکمل است. بنابراین مشتریان و کاربران باید بدانند چه چیزی با هم هماهنگ و مکمل هم هستند. تاکید روی این امر که با خرید محصول الف بهتر است محصول ب را هم بخرید.

شرکت‌های تولید پوشاک، مبلمان و دکوراسیون و محصولات چرمی از این روش فروش می‌توانند استفاده کنند. در این حالت دیزاین کاتالوگ‌های دیجیتالی با تامید بر قرار گرفتن اقلام مکمل در کنار هم قرار صورت می‌گیرد.

اگر کاپشن بخرید، چگونه می‌توانید به خرید پیراهن، شلوار و پلیور ست با آن ترغیب نشوید؟ دیزاین هوشمندانه این نکته را مورد توجه قرار می‌دهد.

شرکت‌ها تولید کننده، می‌توانند تنوع زیادی از محصولات را در رنگهای مشابه نمایش دهند. بنابراین مشتریان و کاربران متوجه این موضوع می‌شوند که آنها مجموعه بزرگ و محصولات بسیار متنوعی دارند. آنها می‌توانند کاتالوگ دیجیتالی محصولات پوشاک، مبلمان و دکوراسیون، محصولات چرمی و … خود را بر اساس رنگ، تنوع، فصل و نوع کاربری به شیوهای جذاب نمایش دهد.

۳- تعداد محصولات در هر صفحه را محدود کنید

مواردی که می‌تواند حواس مشتریان و کاربران را پرت کند بسیار زیاد است، بنابراین باید تمرکز مشتری و کاربر را حفظ کنید. صفحات مملو از محصولات دقیقاً برعکس عمل می‌کنند. محصولات کمتر در هر صفحه به مشتری و کاربر کمک می‌کند تمرکز بیشتری داشته باشد. با طراحی کاتالوگ دیجیتالی به صورت اصولی، هیچ محدودیتی برای تعدد صفحات جهت نمایش محصولات شما وجود ندارد.

در زیر نمونه‌ای از  کاتالوگ دیجیتالی شرکت مهسازان را مشاهده می‌کنید. آنها از هر سه نکته ای که تاکنون به آنها پرداخته ایم استفاده کرده‌اند. از فضای خنثی زیاد، تصویر بزرگ و یک محصول واحد استفاده شده است. در هر صفحه آنها از طریق یک تصویر ساده توجه مخاطب را به محصول جلب می‌کنند.

۴- محتوا و توضیحات مناسب و قانع کننده اضافه کنید

اکنون که فضای بیشتری در کاتالوگ دیجیتالی خود با استفاده از پلتفرم لنوس دارید. پس ارزش‌های بیشتری درباره محصولات خود برای مشتریان با استفاده از توضیحات مناسب ارائه کنید. یک مثال خوب در این رابطه، شرکت‌های تولید پوشاک، مبلمان، دکوراسیون، محصولات چرمی هستند. توضیحات هر محصول و داستان‌هایی از طراحان که با هر یک از محصولات ارائه می‌شود. یک شخصیت و داستان در دل هر محصول جای داده می‌شود.

همچنین میتوان در کنار توضیحات کلی درباره محصول، نمودار اندازه یا ویژگی‌های فنی را نیز به نمایش بگذارید. هنگام فروش محصولاتی که اندازه صحیح آن مهم است، مانند لباس، کفش یا دوچرخه، می‌تواند تفاوت اندازه و بزرگی هریک از محصولات را به طور واضح نشان داد.

شاید مایل به خواندن مقاله “کاتالوگ‌های آپدیت شده در موبایل مشتریان” هم باشید.

۵- کاتالوگ دیجیتالی خود را با فیلم‌هایی از شرکت و محصولات متفاوت کنید

امروزه نمی‌توان قدرت ویدیوها را در فعالیت‌های بازاریابی نادیده گرفت. مشتریان و کاربران وقتی یکی از ویدیوهای محصول شما را ببینند بین 64 تا 85 درصد بیشتر احتمال دارد از شما خرید کنند. بنابراین ایده بسیار خوبی است که با استفاده از امکانات پلتفرم لنوس و درج ویدئو به صورت in place یا Popup محصولات یا خدمات خود را بهتر معرفی نمایید. شرکت مبلمان اداری دنیته مفهوم ویدیوهای محصول را به خوبی درک است و به طور فعال در کاتالوگ‌های خود استفاده می‌کند. از آنجایی که بسیاری از محصولات دنیته نیاز به مونتاژ دارند، آنها از ویدیوهای محصول به عنوان روشی مؤثر برای نشان دادن آسان بودن مونتاژ و استفاده از محصولات استفاده می کنند.

۶-  از CTAهای مناسب استفاده کنید

دکمه فراخوان مناسب می‌تواند تأثیر زیادی در تبدیل کاربران به مشتریان داشته باشد. این، یک گام منطقی به مرحله بعد است. تضاد رنگ‌ها با پس‌زمینه می‌تواند تفاوت زیادی در آگاه کردن کاربران شما، از گزینه خرید و آغاز فرآیند خرید ایجاد کند. خوشبختانه، با استفاده از امکانات ویرایش پلتفرم لنوس انجام این کار بسیار آسان است. اولین و مهمترین چیزی که باید به دنبال آن باشید کنتراست رنگ دکمه‌ها با پس زمینه است.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که دکمه ها را کمی بزرگتر طراحی کنید. اما مراقب باشید در صورتی که تعداد محصولات زیادی در صفحه وجود دارد، مشتری را آزار ندهید. به خاطر داشته باشید که تعادل مناسب را پیدا کنید.

۷- برای وب سایت خود پیوند ایجاد کنید

هنگامی که با استفاده از امکانات پلتفرم لنوس از نسخه چاپی به دیجیتالی تغییر مسیر می‌دهید، بهتر است کاتالوگ را در وب سایت خود امبد Embed کنید. به این ترتیب ماندگاری کاربر در وب سایت خود بالا می‌برید. یکی از مزایای فراوان کاتالوگ‌های دیجیتالی این است که آنها واقعاً چند رسانه‌ای و تعاملی بوده و در نتیجه سفر خریدار را بسیار بهبود می‌بخشند.

یکی از راه های مهم این است که در کاتالوگ خود لینک‌هایی به وب سایت خود ایجاد کنید. این می‌تواند به فروشگاه اینترنتی، صفحات محصول، صفحه “درباره ما” و غیره باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای تبدیل کاربران به مشتری در کاتالوگ‌های دیجیتالی، این است که خرید مستقیم از کاتالوگ را بسیار آسان کنید.

نتیجه‌گیری

اکنون وقت آن است که گام مهم را در جهت ایجاد کاتالوگ‌های دیجیتالی چند رسانه‌ای و تعاملی بردارید. از تمام ابزارهای موجود در پلتفرم لنوس برای بهبود طراحی کاتالوگ‌های دیجیتالی و دستیابی به اهداف فروش و بازاریابی خود استفاده کنید. لازم نیست سخت یا وقت گیر باشد. اغلب حتی تغییرات بسیار کوچک می‌تواند به کاربران و مشتریان شما کمک کند تا تجربه جذابی را به آنها ارائه دهید و این لیدهای ارزشمند را به مشتریان پولی تبدیل کنید.

با مواردی که بیشتر مرتبط با کسب و کار شما هستند شروع کنید. همیشه می‌توانید ویژگی‌های بیشتری اضافه کنید تا تجربه دیجیتال در کاتالوگ خود را تعاملیتر و جذاب‌تر کنید.

۱- تصاویر محصول را انتخاب کنید

۲- توضیحات مرتبط را اضافه کنید

۳- از CTA‍ (دکمه فراخوان) مناسب استفاده کنید

جدیدترین مطالب

محبوب‌ترین‌ها

همین الان شروع کنید!

با ثبت نام در لنوس، اولین کاتالوگ دیجیتالی خود را بسازید

با ما تماس بگیرید