پنج تاکتیک برای افزایش تعامل با بروشور تعاملی لنوس

پنج تاکتیک برای افزایش تعامل با بروشور دیجیتالی
بروشور تعاملی چگونه در رشد تعامل با مشتریان تأثیر می‌گذارد؟ معرفی پنج تاکتیک برای افزایش تعامل با مشتریان

فهرست مطالب

بروشور تعاملی و کاتالوگ دیجیتالی با محتوا و طراحی جذاب، از مهمترین ابزارها و در مواردی ابزار شماره یک برای جذب مشتری و مخاطب به حساب می‌آیند. آنها این قدرت را دارند که مخاطبین و مشتریان را درگیر کرده، از برند آگاه و همچنین متقاعد نماید تا محصول شما انتخاب نهایی آنها باشد. در این مقاله بررسی می‌کنیم چگونه با این ابزار کاربردی تعامل تاثیرگذار و کاربردی با مشتریان ایجاد کنیم.

تاکتیک اول: محصولات و خدمات را متفاوت معرفی کنید

حفظ مشتریان فعلی و روند جذب مشتریان جدید می‌بایست مستمر بوده و مدام بهبود پیدا کند. مشتریان فعلی و احتمالی مدام در حال بررسی گزینه‌های مختلف هستند. چون رقبا سعی در جذب آنها دارند. شرکت‌ها حتی با وجود یک برنامه و استراتژی بازاریابی تثبیت شده برای هدف قرار دادن مشتریان فعلی و احتمالی، همچنان برای دستیابی به اهداف خود در حال فعالیت و تلاش هستند.

استفاده از بروشور تعاملی لنوس یک امکان متفاوت برای معرفی محصولات و خدمات است. ارائه محصولات و خدمات به صورت حرفه‌ای و دیجیتالی توسط پلتفرم لنوس به مشتریان فعلی، احتمالی و یا بازار هدف، درخواست‌های خرید در آینده را افزایش می‌دهد. همچنین تلاش‌های کسب و کار را برای استراتژی‌های بازاریابی بهبود می‌بخشد. این پلتفرم به شما کمک می‌کند تا از رقبای خود بسیار جلوتر بمانید.

در ادامه پنج تاکتیک بازاریابی را به اشتراک گذاشته‌ایم که می‌توانید برای افزایش فروش و آگاهی از برند از آن استفاده کرده و پیاده سازی نمایید.

تاکتیک دوم: دیجیتالی وارد بازار شوید

اگر تا امروز فقط از کاتالوگ و یا بروشور چاپی استفاده کرده‌اید، با پلتفرم لنوس فرصت بزرگی برای افزایش دسترسی و جذب بیشتر مشتریان فعلی و احتمالی را به دست می‌آورید.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها برای تعامل با بازار هدف از این ابزار دیجیتالی و فناوری نوین استفاده می‌کنند. ارائه محصولات به صورت دیجیتالی و یا به‌صورت فلیپ بوک‌های چند رسانه‌ای این امکان را می‌دهد که به راحتی آنها را در فضاهای مختلف به اشتراک بگذارید. در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند به‌روز بمانید و به تعامل هرچه بهتر با مخاطب و مشتریان ادامه دهید.

محتواهایی که به صورت دیجیتالی در بروشور تعاملی لنوس چند رسانه‌ای در فضای وب منتشر شده‌اند، مسیرها را به روی کانال‌های جدید بازاریابی باز می‌کنند. آنها دسترسی شما را به بازار و مشتریان جدید به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

برخی از این موارد عبارتند از:

 • انواع موتورهای جستجو
 • مانند گوگل و بینگ
 • تمامی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی
 • پست الکترونیک
 • درج لینک در وب سایت‌های مختلف جهت ارجاع
 • پیامک‌های متنی یا خدماتی

بروشورهای تعاملی لنوس ریسپانسیو (Responsive) هستند. به دلیل سازگاری و همخوانی با انواع نمایشگرها دسترسی را افزایش داده و باعث یک تجربه کاربری مناسب در ابعاد مختلف می‌شوند.

این ابزار به مشتریان فعلی و احتمالی این امکان را می‌دهند، که به مشخصات محصولات یا خدمات شما در هر زمان و ‌هر مکان دسترسی داشته باشند. همچنین با محصولات و خدمات شما به بهترین شکل ممکن  ارتباط برقرار کنند.

ایده دیجیتالی کردن بروشور و سایر نشریات شرکت ممکن است پیچیده به نظر برسد. اما با استفاده از دشبورد و امکانات پلتفرم لنوس، تبدیل یک نسخه چاپی به دیجیتالی ساده تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. اگر بتوانید از کاتالوگ خود یک خروجی به صورت PDF داشته باشید، ۹۰ درصد راه را رفته‌اید.

پس از ثبت نام محتوای خود را به صورت PDF بارگذاری و در عرض چند دقیقه آن را به یک فلیپ بوک دیجیتالی بسیار حرفه‌ای تبدیل کنید. می‌توانید مدیاهای دیگری مانند ویدئو، فایل صوتی، تصویر سه بعدی به بروشور تعاملی لنوس در پروفایل خود اضافه نمایید.

برای معرفی بروشور تعاملی شرکت خود یک ویدیو در آپارت ایجاد کنید

تاکتیک سوم: برای معرفی بروشور تعاملی شرکت خود یک ویدیو در آپارت ایجاد کنید

آپارات پنجمین وب سایت پربازدید در ایران است. این پلتفرم ماهانه حدود دو میلیارد کاربر وارد شده دریافت می‌کند. در یک سال گذشته ویدئوهای آپارات، بیش از ۱۸ میلیارد بار بازدید داشته اند.

ایجاد یک ویدیوی ساده که انتشار بروشور تعاملی شرکت شما را اعلام می‌کند، راهی سریع برای شروع ارتباط با مخاطبان از طریق وبسایت آپارات است.

همچنین مطمئن شوید لینکی را در رابطه با این توضیحات برای هدایت افراد به صفحه مورد نظر در وب‌سایت شرکت، بلاگ و یا شبکه‌های اجتماعی‌ درج کرده‌اید. آپارات همچنین یک پلتفرم عالی برای به نمایش گذاشتن اعتبار شرکت شما با طیف کاملی از مجموعه ویدیویی شما برای جذب بیشتر مشتریان است.

از کد QR استفاده کنید

تاکتیک چهارم: از کد QR استفاده کنید

کد QR چندین دهه است که مورد استفاده است. اما تنها در چند سال اخیر است که واحد فروش و بازاریابان شروع به استفاده از این پتانسیل کرده‌ا‌‌ند. امروزه، اکثر مردم گوشی هوشمند دارند. خواننده‌های کد QR در دوربین‌هایشان تعبیه شده یا به‌عنوان یک اپلیکیشن در دسترس هستند. همچنین حدود ۹۰ درصد از جمعیت جهان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

این بارکدها این پتانسیل را دارند که دسترسی به محتوای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. کدهای QR فوق‌العاده همه کاره هستند. با توجه به امکانات منحصر‌به فرد پلتفرم لنوس یک تجربه آفلاین به آنلاین یکپارچه ایجاد می‌کنند. برای حداکثر تأثیر، در ادامه ایده‌هایی در مورد نحوه استفاده از کدهای QR و امکان قرار دادن آنها آورده شده است.

 • یک نسخه PDF از بروشور شرکت را برای دانلود در دسترس داشته باشید. با استفاده از امکانات پلتفرم لنوس نسخه دیجیتالی را بسازید و خروجی کد QR دریافت کنید.
 • کاربران را به یک فرم در وبسایت هدایت کنید. با توجه به توضیحات داده شد، شرایطی را فراهم کنید تا یک نسخه از فلیپ بوک دیجیتالی شما را درخواست کنند.
 • کاربران، مشتریان فعلی و احتمالی، بازار هدف و یا علاقمندان را به یک صفحه لندینگ در وب‌سایت شرکت هدایت کنید. آنها کالانامه دیجیتالی شما را به صورت آنلاین مشاهده می‌کنند.
 • به طور مرتب و بر اساس تقویم محتوایی یک پست برای تبلیغ و معرفی کاتالوگ و بروشور تعاملی خود در شبکه‌های اجتماعی ایجاد و به اشتراک بگذارید.
 • یک پیامک و یا ایمیل از پیش نوشته شده همراه با یک لینک از بروشور تعاملی خود ایجاد کنید.

محل قرارگیری کدهای QR

کدهای QR را می توان تقریباً در هر مکانی قرار داد. این می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • رسانه‌های چاپی: روزنامه ها، مجلات، بروشورها، بروشورها و…
 • تبلیغات در فضای باز‌: بیلبوردها و پوسترها
 • بنرهای پاپ آپ: برای نمایشگاه‌ها، رویدادهای شغلی، همایش‌ها، رویدادها، مناسبت‌ها و روزهای خاص
 • پست و یا مکاتبه مستقیم: برای هر‌گونه مکاتبه‌ای که به مشتریان، سهامداران و یا کارکنان ارسال می‌شود
 • اقلام تبلیغاتی: درج در انواع هدایای تبلیغاتی مانند تی‌شرت‌های تبلیغاتی، ماگ، کیف‌های حمل و نقل و غیره
 • انواع ارائه‌ها در جلسات: برای ارائه پروپوزال محصولات یا خدمات در رویدادها، نشست‌ها، جلسات و …
 • فروشگاه: پرینت کدهای QR را در فروشگاه شوروم محصولات خود در معرض دید مشتریان قرار دهید
تاکتیک پنجم با استفاده از بروشور دیجیتالی خود بازاریابی مجدد شروع کنید

تاکتیک پنجم: با استفاده از بروشور تعاملی لنوس بازاریابی مجدد را شروع کنید

بازاریابی مجدد که به آن ری‌مارکتینگ یا ری‌تارگتینگ هم گفته می‌شود، یک ابزار فوق العاده قدرتمند برای جذب مجدد مشتریان، کاربران و یا بازدیدکنندگان به وب سایت شما و تبلیغ کاتالوگ دیجیتالی شما است. شما می‌توانید از طریق شبکه‌های نمایش انتخابی و یا شبکه‌های اجتماعی، کاربران و مخاطبان بخش‌بندی شده‌ای را که می‌توانند با تبلیغات پولی بسیار مرتبط مورد هدف قرار گیرند را انتخاب کنید.

تاثیر بازاریابی مجدد برای بهبود نام تجاری و جذب مجدد متقاضیان بالقوه‌ای که در غیر این صورت هرگز از وب سایت شما بازدید نمی‌کردند بسیار شگفت انگیز است. از تبلیغات می‌توان برای هدایت کاربران به یک صفحه لندینگ استفاده کرد که در آن می‌توانند یک نسخه از فلیپ بوک دیجیتالی شما را برای دریافت اطلاعات محصولات و تعامل بیشتر با شرکت درخواست کنند.

روش‌ها و ابزارهایی که از بازاریابی مجدد یا ری‌تارگتینگ پشتیبانی می‌کنند:

 • تبلیغات گوگل
 • تبلیغات مایکروسافت
 • فیسبوک و اینستاگرام
 • ایکس (توییتر)
 • آپارات
 • و …

بازاریابی مجدد در صورت استفاده درست و موثر، مزایای قابل توجهی را در استراتژی بازاریابی شما ارائه می‌دهد. افزایش شناخت برند، افزایش بازدیدکنندگان تکراری، افزایش نرخ تبدیل، بهبود زمان در سایت و موارد دیگر.

نتیجه‌گیری

هر کجا که برای جذب مشتری در تلاش هستید، این پنج ایده بازاریابی ساده جان تازه‌ای به استراتژی شما می‌بخشد. کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری را از کانال‌های جدید و موجود به بروشور تعاملی خود هدایت کنید.

بنابراین، سوال این است، پس منتظر چه چیزی هستید؟ همین حالا پلتفرم لنوس را رایگان امتحان کنید و از امکانات فوق العاده آن لذت ببرید.

همین الان شروع کنید!

با ثبت نام در لنوس، اولین کاتالوگ دیجیتالی خود را بسازید

با ما تماس بگیرید