کاتالوگ‌ دیجیتال مکمل کاتالوگ چاپی یا مقابل آن؟

کاتالوگ دیجیتال مکمل کاتالوگ کاغذی

آیا با وجود نسخه کاغذی به نسخه دیجیتالی کاتالوگ نیاز داریم؟

از لحظه‌ ظهور اولین کاتالوگ دیجیتالی، بحث‌های طولانی در خصوص نسخه‌های چاپی در مقابل نمونه دیجیتالی و مزیت‌های آن به وجود آمده است. به عنوان صاحب یک کسب و کار یا مدیر واحد فروش و بازاریابی، تصمیم‌گیری در مورد داشتن یک فلیپ بوک و ساخت آن بسیار مهم است. این تصمیم می‌تواند بر سایر جنبه‌های کسب و کار شما نیز تأثیر بگذارد. از نحوه طراحی و تولید محتوا گرفته تا نحوه انتشار و توزیع آن، بر میزان موفقیت و افزایش فروش برای کسب و کار شما می‌‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

شما باید طیف وسیعی از عوامل مختلف را در نظر بگیرید، به خصوص زمانی که رسانه‌های چاپی و دیجیتال مزایایی را ارائه می‌دهند که با هم در رقابت بوده و یا در تضاد مستقیم با یکدیگر هستند.

در راستای کمک به شما در بهترین تصمیم‌گیری برای کسب و کارتان، ما این راهنمای جامع را درباره نسخه‌های کاغذی در مقابل نسخه دیجیتال که از طریق پلتفرم لنوس به صورت سلف سرویس قابل ساخت می‌باشد ارائه می‌دهیم.

این مقاله برای چه کسانی مناسب است؟

  • هر کسی که به دنبال ایجاد و انتشار اولین فلیپ بوک خود است.
  • هر کسی که به دنبال ایجاد و انتشار نسخه دیجیتالی است.
  • هر کسی که نمونه کاغذی دارد به دنبال تغییر به نوع دیجیتال است.
  • هر کسی که یک نسخه چاپی دارد به دنبال گسترش دامنه دسترسی خود با صفحات دیجیتال است.
  • هر کسی که نسخه دیجیتال دارد و به دنبال تغییر به یک نمونه کاغذی است.
  • هر کسی که نسخه دیجیتال دارد و به دنبال گسترش دسترسی خود با یک نوع چاپی است.

استفاده از داده‌های آماری و تجزیه و تحلیل

داده‌های معتبر اساس تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری آگاهانه برای شرکت‌ها و سازمان‌ها تشکیل می‌دهند.

در دنیای دیجیتال جمع آوری حجم زیادی از داده‌های دقیق، در مورد کاربران و رفتارهای آنها ساده‌تر شده است. بنابراین، وقتی صحبت درباره تجزیه و تحلیل است، کاتالوگ‌های دیجیتالی پلتفرم لنوس می‌توانند برتری قابل توجهی نسبت به صفحات چاپی داشته باشند. البته، جمع آوری داده‌های تحلیلی ارزشمند و پیگیری عملکرد نسخه‌های کاغذی امکان پذیر است.

با داده‌های بیشتر، بینش بیشتری به دست می‌آورید و با بینش بیشتر، تصمیمات بهتری می‌گیرید.

آمار و داده‌های نسخه دیجیتال

امکانات حرفه‌ای صفحه گزارشات پلتفرم لنوس، امکان افزودن گوگل آنالیتیکس و یا کوکی‌های وب‌سایت به نسخه‌های دیجیتال را دارد. بر این اساس اطلاعات دقیقی از مشتریان و بازار هدف در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنید.

همچنین پلتفرم‌های تجزیه و تحلیل، مانند گوگل آنالیتیکس، گزارش‌های دقیقی را ارائه می‌دهند که به شما در تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد صفحات دیجیتالی بسیار کمک می‌کند.

در اینجا چند نمونه ساده از گزارش هایی که وجود دارد می‌توانید ببینید:

درج لینک در منبع / رسانه:

زمانی که لینک فلیپ بوک را در منابع چون گوگل، لینکدین، توییتر، فیسبوک قرار می‌دهید ترافیک هدایت کاربران به صفحات دیجیتالی شما قابل مشاهده خواهد بود. می‌توانید کانال‌های ترافیکی که بهترین نرخ تبدیل را فراهم می‌کنند شناسایی کنید. این فرآیند به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های بازاریابی خود را بهینه کنید.

گزارش اختصاصی از هر صفحه و انتخاب صفحات فرود برتر

در پلتفرم لنوس امکان مشاهده گزارشات اختصاصی بازدید از صفحات دیجیتالی منتشر فراهم است. شما می‌توانید تعیین کنید کدام صفحات محصول بیشترین بازدید را داشته و یا بهترین عملکرد را دارند. می‌توانید این صفحات را تجزیه و تحلیل کنید تا به دنبال مواردی باشید که با افزایش نرخ تبدیل مرتبط هستند. با استفاده از این امکان ویژه پلتفرم لنوس می‌توانید صفحات محصول با عملکرد پایین‌تر را بهبود بخشید.

گزارش‌های کلیدواژه

اگر از تبلیغات جستجوی پولی استفاده می‌کنید، می‌توانید گزارش کلمه کلیدی را برای تجزیه و تحلیل عملکرد هر عبارت جستجو اجرا کنید. کشف معیارهای کلیدی مانند هزینه هر کلیک، تبدیل کلمات کلیدی به خرید و بازگشت سرمایه شما.

شاید تمایل به خواندن مقاله “کاتالوگ چاپی در مقابل کاتالوگ دیجیتال” نیز داشته باشید.

مشاهده گزارش‌ کلمه‌های سرچ شده

امکان سرچ کلمات در صفحات دیجیتالی ساخته شده توسط لنوس فراهم شده است. با این امکان فوق العاده می‌توانید لیست واژه‌هایی که کاربران سرچ کرده‌اند در پنل مدیریت و یا دشبورد خود مشاهده نمایید. سپس بر مبنای آن کمپین‌ها، استراتژی‌ها بازاریابی و تبلیغاتی، تبلیغات و یا پروموشن های شرکت‌تان را برنامه ریزی کنید.

صفحات خروجی برتر

همانطور که گفته شد، در پلتفرم لنوس خدمات دریافت گزارش اختصاصی از آمار بازدید تک‌تک صفحات کاتالوگ‌ دیجیتالی وجود دارد. در کنار این گزارش صفحاتی را که بازدیدکنندگان از آن خارج می‌شوند را شناسایی نمایید. این امکان به شما کمک می‌کند به اصلاح صفحات دارای مشکل بپردازید با یک استراتژی مشخص محتوا و طراحی آنها را برطرف نمایید. این یک امکانی بی‌نظیر در بازاریابی است. از آن لذت ببرید.

دنبال کنندها و یا tracker

با ست کردن گوگل آنالیتیکس در اکانت خود می‌توانید نحوه عملکرد صفحات دیجیتالی خود را در دستگاه های مختلف مقایسه کنید. می‌توانید ببینید آیا مشتریان بیشتر از طریق تلفن همراه یا مقابل دسکتاپ خرید می‌کنند. یا اینکه زمان بارگذاری صفحه در دستگاه‌های اپل در مقایسه با اندروید چه تفاوتی دارد.

بررسی رفتار کاربران

این گزارش‌ها مسیرهایی را که بازدیدکننده از طریق نسخه دیجیتال شما، طی می‌کنند را به شما نشان می‌دهد. می‌توانید از این اطلاعات برای بهینه‌سازی طراحی صفحات دیجیتالی خود استفاده کنید و به مشتریان کمک کنید محصولات مورد نیاز خود را سریعتر پیدا کرده و تجربه کاربری مناسبی را داشته باشند.

شما می توانید پارامترهای URL را به عنوان یک روش ساده و قدرتمند برای ردیابی کلیک‌ها روی صفحات دیجیتالی به این ابزار تبلیغاتی و بازاریابی قدرتمند خود اضافه کنید.

چند راه که می‌توانید از آنها استفاده کنید

بررسی عملکرد کمپین‌های تبلیغات

هنگام اجرای یک کمپین تخفیف، پروموشن و یا آزمایش یک کانال بازاریابی جدید، افزودن پارامترهای کمپین به شما این امکان را می‌دهد که دقیقاً نحوه عملکرد این کمپین‌ها را شناسایی و بینش دقیقی در مورد مشتریان دریافت کنید. با ساختن پارامترهای UTM، می‌توانید هنگام ارسال نسخه دیجیتالی ساخته شده توسط پلتفرم لنوس برای یک مشتری ارزشمند، پارامترهایی برای شناسایی آن سازمان یا فرد اضافه کنید.

راه ارتباط بین دو ابزار مهم بازاریابی ( صفحات کاغذی و دیجیتالی)

در حالی که نمی‌توانید سطح داده‌های دقیق موجود را از طریق نسخه‌های چاپی دریافت کنید، همچنان می‌توانید عملکرد فلیپ‌بوک‌های دیجیتالی را پیگیری کنید.

کدها و کوپن‌های تخفیف

این فرآیند قدیمی راهی عالی برای ردیابی عملکرد فروش از طریق فلیپ‌بوک‌های دیجیتالی که در اختیار بازاریاب‌ها، ویزیتورها و نمایندگی‌های فروش است.

گنجاندن یک کد تخفیف یا کوپن منحصر به فرد راهی سریع و ساده برای پیوند مسیر فروش به کاتالوگ‌ دیجیتال، کمپین‌ها و رویدادها است.

در ادیتور پلتفرم لنوس خدمات درج راه‌های تماس اختصاصی برای هر فلیپ‌بوک ایجاد شده است. می‌توانید شماره تلفن، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را با توجه به استراتژی فروش و عملکرد بازاریاب‌ها، ویزیتورها و یا نمایندگی‌های فروش تنظیم کنید. در واقع فلیپ بوک‌های هر شرکت با توجه به راههای ارتباطی هریک از بازاریاب‌ها، ویزیتورها و یا نمایندگی‌های فروش کاملاً اختصاصی می‌شوند. پس به راحتی می‌توانید نحوه عملکردشان را با توجه به گزارشات پیشرفته این پلتفرم بررسی کنید.

 اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید و فروش شما از طریق دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات بنری، فروش تلفنی و یا از طریق ایمیل انجام می شود، این یک راه ساده و درعین حال حرفه‌ای برای ارائه صفحات دیجیتالی و ردیابی عملکردشان است.

مکانیزم‌های ردیابی کمپین‌های مختلف

عملکرد یک کمپین تخفیفی، یا پروموشن‌ها را از طریق صفحات دیجیتالی منتشر شده در یک رویداد خاص، یا عملکرد فلیپ‌بوک‌های خود در مکان‌های جغرافیایی و کانال‌های مختلف اندازه گیری کنید.

هدایت مشتریان از طریق فلیپ بوک‌های چند رسانه‌ای ساخته شده توسط پلتفرم لنوس به سایت، پیج‌های اینستاگرامی و یا فروشگاه‌های اینترنتی برای تکمیل خریدشان یکی دیگر از روش های ساده و متداول برای بررسی عملکرد نسخه دیجیتالی است. پس از ورود به فضای دیجیتال، می‌توانید تمام داده‌های ارزشمند موجود را به صورت استاندارد در صفحات دیجیتالی ردیابی کنید. البته، باید امکان ارتباط بین نسخه‌های کاغذی و دیجیتالی را فراهم کنید.

همچنین شما می‌توانید با قراردادن کدهای QR صفحات دیجتالی در در کنار تصاویر محصولات در صفحات نسخه چاپ شده، راه ارتباط این دو ابزار مهم بازاریابی را ایجاد کنید. مشتریان به راحتی می‌توانند آنها را با موبایل خود اسکن کرده و با این استرتژی مشتریان را به وب سایت خود هدایت کنید.

جدیدترین مطالب

محبوب‌ترین‌ها

همین الان شروع کنید!

با ثبت نام در لنوس، اولین کاتالوگ دیجیتالی خود را بسازید

با ما تماس بگیرید